Home › Co niesie za sobą nadwaga

Co niesie za sobą nadwaga

Zbędne kilogramy to nie jedynie defekt estetyczny. Mnóstwo osób, które walczą z tuszą skupia się jedynie na swoim wyglądzie zapominając o tym, że przesadna ilość tkanki tłuszczowej ma prawo przełożyć się też na ogólną kondycję organizmu. Warto w związku z tym dowiedzieć się jakich skutków zdrowotnych możemy się spodziewać kiedy nie kontrolujemy wagi.

Pierwsze, co przychodzi na myśl to oczywiście serce.

U osób z nadwagą niezwykle niejednokrotnie obserwuje się nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca oraz duszności podyktowane dysfunkcjami kardiologicznymi. Na domiar tego wzrasta również ryzyko zachorowania na miażdżycę. W ściankach naczyń krwionośnych pojawiają się wówczas blaszki miażdżycowe, jakie mogą prowadzić do udaru mózgu, zawału serca, zaniku czucia w kończynach a także zawrotów głowy i chwilowych, niebezpiecznych utrat przytomności. Osoby cierpiące z powodu nadwagi wystawiają też własny kręgosłup i stawy na pokaźniejsze obciążenie. Świadczy to, że po kilku latach bez ustanku trwającej otyłości mogą pojawić się trudności reumatyczne a nawet osteoporoza. Kiedy tak właściwie kłopot nadmiernych kilogramów zaczyna wymykać się spod kontroli należy bezzwłocznie udać się do specjalisty, jaki wskaże tego przyczynę. Nie zawsze jest to bowiem rezultat nieprawidłowej diety.

Równie nieraz nadwaga może stanowić symptom toczącego się procesu chorobowego, takiego jak zespół metaboliczny a nawet cukrzyca.

W obydwu przypadkach konieczne jest pozostawanie pod stałą opieką lekarza specjalisty oraz przyjmowanie farmakologicznych środków, które mogą też wspomóc utratę wagi..


Wiecej informacji na : tanie tabletki odchudzajace