Home › Jagody acai gwarantują dobre witaminy dla organizmu

Jagody acai gwarantują dobre witaminy dla organizmu

Jagody stały się znane na początku w USA w obecnym stuleciu, choć rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej znali ich właściwości od ponad wieku. Przeprowadzone masowe wywody udowodniły, że ich spożywanie ma ogromny wpływ nie jedynie na zmniejszenie tkanki tłuszczowej, ale i kondycję skóry, we wspomaganiu kuracji wielu poważnych chorób i profilaktyce zdrowotnej. Przede wszystkim dzięki składnikom odżywczym acai wzmaga się siła witalna. A więc dla czynnych fizycznie ludzi te lipidy mają spore znaczenie.Oprócz tężyzny fizycznej dzięki nim można trenować i umysł. Kwasy z grupy Omega usprawniają pracę mózgu, również analityczne myślenie i czujność. Wydajność organizmu u ludzi spozywających jagody acai wynika z zawartości białka. Aminokwasy powodują przyrost zaangażowania, rozrost masy mięśniowej bez potrzeby zwiększenia wysiłku.

Na zmęczenie, a prawidłowo jego brak działają, poza udziałem aminokwasów również mikroelementy, których trudno doszukać się w innych produktach tego typu. Rzecz jasna na przebieg odchudzania ma ogromny wpływ przemiana materii. Dzięki błonnikowi i kolejnym składnikom jagód organizm doskonali trawienie, wypróżnianie i oczyszczanie, chociażby z toksyn i zbędnych składników, tak modyfikowanych teraz produktów spożywczych. Owoce acai mają też wpływ na minimalizowanie stresu, spowolnienie procesu starzenia organizmu a także również poprawę życia seksualnego.

Jest też przekonanie, że potrafią, dzięki właściwościom przeciwzapalnym i oczyszczającym zapobiegać tak rosnącej bezpłodności, a nawet raka. Od stuleci jagody stosowane były przez Indian w terapii schorzeń żołądkowo – jelitowych, stanach zapalnych i czyrakach.

Inne badania doszukały się potwierdzenie wpływu beta-karotenu i witaminy C znajdujących się w acai na poprawę wzroku i prewencję zaćmy chociażby. Acai ostatecznie wspomagają pracę układu odpornościowego, osłaniając przed bakteriami, wirusami i innymi niezdrowymi substancjami.

Ze zdrowotnych zalet należy wymienić też redukcję wskaźnika ciśnienia krwi, wpływ na układ krążenia albo prewencję miażdżycy. Ograniczają poziom cukru i cholesterolu w organizmie i zapobiegają działaniu wolnych rodników. Jednak przeważnie wykorzystuje się jagody w redukcji masy ciała – spożywanie acai zmniejsza uczucie głodu, pozwala kontrolować apetyt, a co z tym związane, w połączeniu z aktywnością fizyczną i odpowiednim odżywianiem – gwarantuje utratę wagi i uzyskanie perfekcyjnej figury..