Home › Jak dbać zęby

Jak dbać zęby

Utrata uzębienia to problem, który wbrew pozorom ma większy negatywny wpływ na jamę ustną, niż się zdaje.

Doprowadza nie tylko do tego, że wyraz twarzy prezentuje się nieatrakcyjnie, ale najgorszym skutkiem jest to, że zanikają kości szczęki i żuchwy, natomiast pokarm może być nieskutecznie rozdrabniany, przez co pojawiają się kłopoty z odżywianiem. Po stracie uzębienia niezwykle ważne, żeby jak najszybciej zdobyć się na zainstalowanie zamienników. Implanty zębów to pewność przepięknego zrobienia nowych zębów z materiału, które nie wpływa negatywnie na organizm człowieka. Wygląda to w ten sposób, że chirurgicznie wprowadza się do szczęki lub żuchwy zamiennik wykonany z tytanu, który po upływie kilku miesięcy po zabiegu pracuje jak zwykły, naturalny ząb z tą różnicą, że nie poddaje się próchnicy.

Sama implantacja nie jest bolesna, ponieważ wykonuje się to drogą niezbyt inwazyjną.

Odbywa się to rzecz jasna po wcześniejszych badaniach i diagnostyce.

Nieważne, czy choremu zabrakło jednego, czy kilku zębów, ponieważ tytanowe zamienniki są najnowocześniejszym środkiem na odbudowę ubytków w jamie ustnej – wchodzą na stanowisko korzenia zęba i przybierają funkcje, jakie powinny naturalnie spełniać. Drugą metodą na odbudowę zębów są bezmetalowe uzupełnienia z dziedziny protetyki, tzn. protezy zębowe. Centrum Stomatologii proponuje profesjonalną opiekę stomatologiczną i stworzenie najlepszej jakości protez na zęby. Wadami zgryzu zajmuje się zaś odrębna dziedzina, jaką jest ortodoncja. oferuje profesjonalne leczenie także w takim schemacie. Jest ono konieczne, ponieważ nieprawidłowo ułożone uzębienie sprawiają trudności z higieną jamy ustnej, ułatwiają pojawienie się ubytków i innych chorób przyzębia.

Należy zważać na to, że wszystkie braki w jamie ustnej trzeba jak najszybciej odbudowywać, żeby nie pogarszać stanu zębów.

Brak jednego zęba ma bowiem wpływ na formę i działanie całościowej szczęki albo żuchwy.

Dbałość o uzębienie stanowi pewność pięknego oraz zdrowego uśmiechu. Aby egzystować i zjadać posiłki komfortowo i bez przeszkód, a także z konieczną przez kulturę estetyką,zdecydowanie należy zadbać o uzębienie..


<< Poprzedni
Następny >>