Home › Jak wybrać nowe mieszkanie?

Jak wybrać nowe mieszkanie?

Decyzja o kupnie nieruchomości, dla wielu osób zalicza się do istotnych zdarzeń w życiu.

Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z bardzo dużą odpowiedzialnością. Jak nie mamy zapewnionego wkładu osobistego, przeważnie zaciągamy długotrwały kredyt. Jak wybrać kwaterę tak żeby posłużyło ono przez lata? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Większość młodych ludzi planując kupno nowomodnego mieszkania kieruje się dwoma zasadami: po pierwsze blisko śródmieścia, po drugie mały metraż.

Niestety takie podejście może okazać się błędne.

Nabywając nowe mieszkanko musimy podchodzić przyszłościowo. Nieruchomości zlokalizowane w centrum z reguły są bardzo drogie, poza tym mały rozmiar kawalerki może okazać siebie nie dostateczny. Nawet jeśli nie myślimy o założeniu rodziny, bardziej praktyczna może okazać się inwestycja, w większy metraż, dlatego,że wtedy w zależności od naszych preferencji,możemy kawalerkę podnająć.

Trzeba też pomyśleć o lokalizacjach bardziej oddalonych od śródmieścia, te okolice są spokojne, a kamienice tam powstałe mają więcej udogodnień typu: taras czy podziemny garaż. Nadto warto pomyśleć o rozłożeniu mieszkania.

Godzi się zadbać o to żeby takowe pokoje jak kuchnia czy pokój dzienny były adekwatnie naświetlone. Dlatego dobrze będzie pobrać pod uwagę na którą stronę świata skierowane jest mieszkanie. Następną ważną materią jest wybór odpowiedniej kondygnacji. Pamiętajmy, że kawalerki na parterze, często są tańsze a także posiadają mini ogródek, ale musimy wtedy zainwestować w odpowiedni system zabezpieczający, dlatego że jesteśmy bardziej narażeni na wariant kradzieży..


<< Poprzedni
Następny >>