Home › Jak znaleźć dobrego adwokata

Jak znaleźć dobrego adwokata

W czasach teraźniejszych lat, w których rynek usług prawnych jest znacznie wypełniony. Proces poszukiwania porządnego adwokata jest bardzo ciężka. Zwłaszcza jeżeli nie mamy obeznania w problematyce prawodawstwa. Naturalnie najłatwiej jest wyselekcjonować własnego specjalistę na zlecenie rodziny lub przyjaciół. Jednak co w warunkach kiedy nie mamy takiej możliwości? Opisujemy jakie cechy powinien mieć dobry adwokat!

Po pierwsze adwokat musi być zainteresowany w swoją działalność. Możemy to zweryfikować już po pierwszym kontakcie. Gdy specjalista nie ma dla nas terminu na indywidualne spotkanie lub zbywa nas wiadomościami, nie ma sensu podnosić z nim kooperacji.

W takich sytuacjach nie możemy oczekiwać na to, że adwokat przyłoży się do rozwiązania naszych interesów.

Dodatkową kwestią, na którą musimy zwrócić naszą uwagę są jego umiejętności analityczne. Jeżeli adwokat w szybkim czasie zaproponuje nam perspektywy działania podpartej odpowiednimi papierami możemy stwierdzić, że zna się na rzeczy. Dodatkowo powinien powołać się na konkretne akty prawne oraz przypadki podobnych spraw. Powinniśmy zweryfikować pisma, które adwokat wysyła w naszym imieniu. Niestety nie jesteśmy nigdy pewni co do ich rzetelności.

Czasem bywa tak, że wysyłane dokumenty mogłyby zostać napisane w lepiej efektywny sposób.

Końcową rzeczą do której powinniśmy przywiązać uwagę jest konsekwencja poczynań prawnika. Musi on wybrać najlepszą drogę pracy oraz do końca rozprawy się jej trzymać. Jeżeli w ciągu przewodu prawnego jego zdanie raz po raz sięzmienia lub proponuje nam wariantowe sposoby wyjścia z sytuacji, możemy podejrzewać, że nie daje sobie rady z podjętą sprawą..