Home › Lokale w we Wrocławiu rosną jak grzyby po deszczu. Dlaczego tak się dzieje?

Lokale w we Wrocławiu rosną jak grzyby po deszczu. Dlaczego tak się dzieje?

Na odległości świeżych kilku lat, stan na rynku lokali we Wrocławiu znacznie się zmienił.

Jeszcze mniej więcej 5 lat wstecz mogliśmy nabyć świeże lokale w tym mieście za całkiem przyzwoitą kwotę. Niestety, obecnie kwoty nowoczesnych mieszkań we Wrocławiu są zbliżone do tych, które przykładowo panują w stolicy naszego kraju lub na Pomorzu. Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule!

Czemu nowe mieszkania we Wrocławiu drożeją?

Powodem wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku nieruchomości, którego skutkiem jest budowa nowych mieszkań, będzie na ogół ogromna migracja do stolicy Dolnego Śląska. Dobra ewentualność ekonomiczna tego regionu, a także stale poprawiające się uwarunkowania pracy, przywabiają so siebie sporo ludzi którzy chcą poprawić poziom swojego bytowania. Największym rozrostem cechuje się dziedzina informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej poszukiwani. Skutkiem nawału świeżych mieszkańców miasta jest znacząco duży popyt na lokale mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się ulokowanie projektów na obszarze całego Wrocławia. Dużą popularnością cieszą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednakże odnajdują się kupujący drogich mieszkań, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki. Kolejnym czynnikiem, który przesądza o natężonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych ludzi do Wrocławia.

Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uczelni, które przyciągają do się studentów nawet z odległych końców Polski. W powiązaniu z tym właściciele mieszkań mają możliwość pozwolić sobie na narzucanie wysokich miesięcznych opłat.

Oblicza się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego pokoju wynosi szacunkowo osiemset złotych za miesiąc..