Home › Odżywki białkowe

Odżywki białkowe

Robisz dla siebie kanapkę na śniadanie lub szykujesz obiad dla rodziny.

Czy rozmyślasz wówczas o tym, co tak istotnie oznacza zdrowe żywienie i na czym ono bazuje? Otóż żywieniem nazywamy cykl, który bazuje na podaniu każdej żywej komórce naszego ciała pożywienia.

Dzięki temu cyklowi nasz ciało bytuje oraz ma możliwość właściwie funkcjonować i spełniać swoje bytowe działania.

Jednak pod obserwację należy ująć także to, co spożywamy i pijemy, bo tylko zdrowy styl żywienia da naszemu organizmowi najwyższą klasę jego działania.

Spójrzcie, że jedząc nazbyt skąpo oraz nierównomiernie narażamy się na gwałtowny spadek wagi, a co się z tym wiąże na niedobór masy ciała i niedokrwistość.

Jeżeli zaś jemy zbyt wielokrotnie i nazbyt wiele to gwarantujemy sobie otyłość. Jak sami wiecie nadwaga doprowadza również do licznych groźnych schorzeń jak: miażdżyca, kłopoty z krążeniem i z sercem. Właściwe, czyli zdrowe odżywianie się domaga się zatem od nas spożywania odpowiednio przyrządzonego i w odpowiednich ilościach pokarmu. Co winien mieć w sobie nasz posiłek tak, by był zdrowy? Więc w naszym jedzeniu nie może zabraknąć białek, tłuszczy, cukrów, wody, związków mineralnych i witamin. Jeśli nasze organizm będzie pobierało powyższe składniki w prawidłowych liczbach, to powinniśmy spać spokojnie, bo żadna otyłość, czy też niedowaga nam nie grożą.

Jak jest powiedziane wyżej należy rozsądnie się posilać, by zapobiec w dużej ilości groźnym chorobom nie tylko postaci fizycznej , ale też i psychicznej.

Czemu duchowej? Gdyż niedobrze odżywiony organizm posiada problemy z zapamiętywaniem i skupieniem się. Niektóre ze schorzeń, o czym należy tu obowiązkowo powiedzieć, to schorzenia długotrwałe na przykład cukrzyca, czy też osteoporoza. Powstają one również ze złego sposobu odżywiania się.

Ważnymi zasadami rozsądnego odżywiania są: systematyczne spożywanie pokarmu, różnorodność pokarmów, unikanie nazbyt dużych ilości tłuszczu i cholesterolu, spożywanie dużej ilości jarzyn i owoców, picie dużej ilości wody oraz soków naturalnych, unikanie nadmiaru soli i cukru, unikanie alkoholu oraz zaprzestanie palenia.

Jeżeli powyższe zasady pozostaną spełnione, to mamy stuprocentową wiedzę, że nasze ciało zdrowo się posila i groźba zapadnięcia na dużą ilość schorzeń maleje. Dlatego też dbajmy o siebie i sprawdzajmy co spożywamy, bo w zdrowym ciele, zdrowy dusza. .