Home › Produkcja filmowa, a podnośnik koszowy

Produkcja filmowa, a podnośnik koszowy

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie na ogół z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami odzwierciedlającymi scenariuszową rzeczywistość.

Od czasu do czasu w prasie wyłaniają się zdjęcia z realizacji scen w przestrzeni miejskiej, czy autobusów służących aktorom za garderoby.

Jednakże stworzenie filmu jest dużo bardziej skomplikowanym biznesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego kwestii technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji częstokrotnie wiąże się z koniecznością realizowania szeregu działań na wysokości. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który umożliwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te maszyny znacząco ułatwiają pracę autorytetów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego przedtem montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko niebezpieczne sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Często okazuje się, że za pomocą wyspecjalizowanych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych.

W ostatnim okresie kręcąc jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na montowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..
Autor oferuje: podnośnik wrocław