Home › Spis ćwiczeń na masę

Spis ćwiczeń na masę

Czy pamiętacie Drogie Kobiety jeszcze owe czasy, kiedy to wieczorową porą wybierałyście się całymi ekipami na aerobik, który to głównie był organizowany w pobliskim domu kultury lub w pobliskiej szkole? Te chwile już minęły i nie powrócą, gdyż na dzień dzisiejszy miast aerobiku kobiety udają się na fitness.

Jednakże pragnę przekazać zdanie młodszemu pokoleniu Pań, iż fitness wywodzi się właśnie od aerobiku, który to w latach 70-tych minionego stulecia powstał prężnie w USA.

I chociaż jako czołowy ćwiczenia te stworzył mężczyzna, to w rytm muzyki zaczęła je wykonywać pani i to ta, którą ludzie znają, bo mowa tu o słynnej aktorce Jane Fonda. To ona jako pierwsza założyła fitness klub, zaczęła wydawać nagrania z ćwiczeniami, które opanowały Stany Zjednoczone. Już wkrótce pomysł Jane Fonda dostał się na tereny Europy, także do naszej ojczyzny. Dzisiaj, podczas gdy jesteśmy już uchylonym społeczeństwem na różne metamorfozy, które nadeszły do nas z Zachodu, nie wyznajemy: - Idę na aerobik., lecz używamy zdania: - Udaję się na fitness. Trzeba tylko przejechać się po dużej aglomeracji miejskiej, by dostrzec, że liczba klubów fitness ciągle rośnie, gdyż rodaczki chcą być kształtne oraz posiadać dobrą kondycję fizyczną.

Nawet w malutkich mieścinach zawsze znajdą się tego typu działania dla kobiet. Szał fitness po prostu ogarnął naszą ojczyznę i winniśmy się z tego radować, gdyż znaczy to, że kobiety czerpią wzór z zachodnich koleżanek i promują zdrowy styl życia.

Jeśli dołożymy do tego jeszcze niewątpliwą urodę Polek, to rzeczywiście inne kraje mają nam czego pozazdrościć.

Wówczas drogie Kobiety nie bądźcie w tyle za innymi, dbajcie o siebie i wasz wygląd w tańcu, wszak muzyka koi przyzwyczajenia, a gimnastyka tworzy mistrza..


<< Poprzedni
Następny >>