Home › Zaplanuj swój pierwszy lot samolotem

Zaplanuj swój pierwszy lot samolotem

Od kiedy Polska stała się partnerem w UE, Polacy zaczęli systematycznie podróżować po całym obszarze kontynentu. Głównie jest to spowodowane faktem, że tanie linie samolotowe zaciekawiłyy się naszym państwem i ochoczo otwierają w nim nowe połączenia. Jeżeli czeka cię debiutancka przeprawa w przestworzach dobrze dowiedzieć się, jak odpowiednio przygotować się do wydarzenia. Regulacje dotyczące bezpieczeństwa w samolocie są bardzo ściśle przestrzegane, zatem należy właściwie spakować bagaż, zwłaszcza podręczny. Przede wszystkim należy dowiedzieć się, jaki wymiar walizki jest dopuszczalny, a także jaką, najwyższą wagę może bagaż mieć. Bowiem w sytuacji przekroczenia limitu, trzeba będzie dopłacić. W bagażu możemy posiadać kosmetyki, lecz wszelkie płyny muszą być przelane do niewielkich, plastikowych pojemników, mających nie więcej niż 100 mililitrów. Całość nie może przekraczać 1000 ml. W bagażu podręcznym nie możemy także przechowywać żywności, jaka nie znajduje się w fabrycznym opakowaniu.

Wyjątek stanowi jedynie jedzenie dla małego dziecka. Jednak największym wyzwaniem jest na pewno podróż międzykontynentalna, trwająca co najmniej dwanaście godzin. W trakcie tak długiej podróży pewne osoby będą narażone na powstawanie zatorów w żyłach, co spowodowane jest brakiem ruchu i trwaniem w siedzącej pozycji. Zwłaszcza panie narażone będą na to ryzyko. Aby go uniknąć, należy tuż przed podróżą wybrać się na długi spacer, żeby polepszyć ukrwienie nóg. Dodatkowo, już w czasie samego lotu, warto co pewien czas się, i przespacerować się do ubikacji.

Pierwszy lot w przestworzach wcale nie musi być stresujemy, trzeba jedynie się do tego właściwie przygotować.

Aby kontrola bagażowa przebiegła bez niemiłych niespodzianek, należy spakować walizki w zgodzie z przepisami. Poza tym, w trosce o zdrowie, warto w przypadku dłuższej podróży zatroszczyć się o odpowiednie ukrwienie nóg, aby uniknąć zakrzepów..